Styrelsen

2024


Ordförande: Susann Larsson, ordforande@shibanokai.se

Vice Ordförande: Inger Persson, vice@shibanokai.se

Sekreterare: Karin Färnlöf Bengtsson, sekreterare@shibanokai.se

Kassör: Urban Stenberg. kassor@shibanokai.se

Ledamöter

Madeleine Lundell, madde@shibanokai.se

Roksana Wickman, roksana@shibanokai.se

Suppleanter (i tjänstgöringsordning)

Karin Färnlöf Bengtsson, nås som sekreterare

Terese Blomström, terese@shibanokai.se

Helene Skilström. helene@shibanokai.se

Valberedning 

Helena Skoglund, Sammankallade, valberedning@shibanokai.se

Sandra Eriksson

Sabina Anjert

Tidningsredaktionen 

2024

Per Skog, Urban Stenberg, AnnSofie Lovlycke & Annika Larsson

Ni når redaktionen på. redaktionen@shibanokai.se


Vi mottar gärna tips på artiklar och bilder på era fina hundar, vi kan tyvärr inte garantera att allt som skickas in blir publicerat. 


Är du medlem får du vår fina tidning fyra gånger per år. 


Tidningen är skapad av och för våra medlemmar helt ideelt. 


Arbetsgrupper

2024


Avel- och mentalitet

Inger Persson (sammankallande), Urban Stenberg

 

Medlemsansvarig

Urban Stenberg

 

Utställning- och domare

Susann Larsson (sammankallande), Helen Skilström, Madeleine Lundell

 

Tävling- och aktivitet

Roksana Wickman (sammankallande)

 

Lokalavdelningar

Urban Stenberg

 

Facebook

Roksana Wickman

 

Webmaster & Pressansvarig

Urban Stenberg, press@shibanokai.se 0767 77 44 00 

Engagera dig!


Vill du vara med och engagera dig i vår förening? Steg nummer ett är att bli medlem via knappen nedan, om du inte redan är det. Sedan tar du en kontakt med någon av oss i styrelsen, kanske du redan har sikte på ett område som intresserar dig?